Fidel Castro był "wielkim przyjacielem Meksyku"

Fidel Castro był "wielkim przyjacielem Meksyku"
(fot. PAP/EPA/ALEJANDRO ERNESTO)
4 lata temu
PAP / sz

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto wyraził żal z powodu śmierci kubańskiego przywódcy Fidela Castro, który w piątek wieczorem czasu lokalnego zmarł w wieku 90 lat w Hawanie.

Nieto nazwał Castro "kultowym liderem XX wieku" i "wielkim przyjacielem Maksyku".

Nieto złożył kondolencje na Twitterze. Opisał kubańskiego przywódcę jako promotora dwustronnych stosunków opartych na "szacunku, dialogu i solidarności".

"Fidel Castro był przyjacielem Meksyku, inspiratorem stosunków dwustronnych opartych na szacunku, dialogu i solidarności. Boleję nad śmiercią Castro, przywódcy rewolucji kubańskiej i znaczącej postaci XX wieku" - napisał prezydent Meksyku.

Meksyk był jedynym krajem Ameryki Łacińskiej, który nigdy nie zerwał stosunków dyplomatycznych z Kubą, w tym po rewolucji przeciwko rządom Fulgencia Batisty w 1959 roku.

Fidel Castro zmarł w piątek wieczorem w Hawanie w wieku 90 lat. Na czele komunistycznej Kuby stał przez prawie pół wieku. W lutym 2008 roku zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Państwa i przekazał faktyczne sprawowanie władzy swemu młodszemu o pięć lat bratu, Raulowi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Fidel Castro był "wielkim przyjacielem Meksyku"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.