Obserwatorium: izraelski atak na pozycje syryjskiej armii

Obserwatorium: izraelski atak na pozycje syryjskiej armii
(PAP/EPA/MOHAMMED BADRA)
PAP / sz

Izraelskie lotnictwo zaatakowało pozycje syryjskiej armii na południu Syrii, w pobliżu okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan - poinformowało w sobotę późnym wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman powiedział w rozmowie z agencją AFP, że izraelskie samoloty, znajdujące się nad Wzgórzami Golan, wystrzeliły trzy pociski, z których dwa uderzyły w kwaterę 90. brygady syryjskiej armii, a jedna została zniszczona przez syryjską obronę powietrzną.

DEON.PL POLECA

Na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach lub zniszczeniach.

Izraelska armia nie skomentowała doniesień o tym ataku.

Tymczasem oficjalna syryjska agencja prasowa SANA podała w sobotę późnym wieczorem, że syryjska obrona powietrzna "zniszczyła obiekty wystrzelone z okupowanych terytoriów".

Od wybuchu wojny domowej w Syrii w 2011 roku Izrael przeprowadził już dziesiątki ataków lotniczych, głównie na pozycje związanego z Iranem Hezbollahu.

Izrael oficjalnie nie jest stroną obecnego konfliktu w Syrii, ale uznaje za wrogi reżim w Damaszku, a także wspierający go libański Hezbollah, dozbrajany przez Teheran.

Izraelskie władze wielokrotnie ostrzegały, że nie zaakceptują obecności sił irańskich w Syrii i starały się od samego początku przeszkodzić w tworzeniu stałych baz w Syrii przez Iran, Hezbollah oraz inne szyickie milicje.

Izrael obawia się, że Iran i jego libański sojusznik przekształcają Syrię w nowy front przeciwko państwu żydowskiemu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Obserwatorium: izraelski atak na pozycje syryjskiej armii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.