Organizacje międzynarodowe wzywają do działań przeciwko kryzysowi głodu

Organizacje międzynarodowe wzywają do działań przeciwko kryzysowi głodu
fot. depositphotos.com
KAI / ml

Grupa organizacji międzynarodowych ogłosiła wspólny apel do społeczności świata.

Należy jak najszybciej podjąć działania, aby zapobiec globalnemu kryzysowi żywnościowemu, napisali przedstawiciele Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), Światowego Programu Żywnościowego (WFP), Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Światowej Organizacji Handlu (WTO) w swoim apelu ogłoszonym 16 lipca.

Z powodu pandemii COVID-19, zakłóconych łańcuchów dostaw oraz wojny na Ukrainie i jej następstw, rośnie liczba osób cierpiących z powodu braku bezpieczeństwa żywnościowego. Według raportów ONZ, aż 828 milionów ludzi jest obecnie chronicznie niedożywionych. Sytuację dramatycznie pogorszyły wzrost cen nawozów i blokada dostaw zboża.

Zdaniem tych pięciu organizacji, oprócz doraźnej pomocy dla głodujących i cierpiących z powodu braku żywności, potrzebna jest długoterminowa strategia przywracania normalnego funkcjonowania łańcuchów dostaw, jak również zwiększenie produkcji, zwłaszcza w rolnictwie odpornym na zmiany klimatu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Organizacje międzynarodowe wzywają do działań przeciwko kryzysowi głodu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.