Organizacje ochrony środowiska pozywają administrację Trumpa

Organizacje ochrony środowiska pozywają administrację Trumpa
(fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
PAP / kw

Organizacje ochrony środowiska złożyły w poniedziałek pozew przeciwko federalnej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) w związku z uchyleniem wprowadzonych przez administrację prezydenta USA Baracka Obamy przepisów dotyczących wydobywania ropy i gazu ziemnego.

Dyrektor EPA Scott Pruitt w zeszłym tygodniu zapoczątkował proces, który ma na celu opóźnienie wprowadzonych przez poprzednią administrację - w ramach tzw. Planu Czystej Energii - regulacji dotyczących szczelinowania hydraulicznego i ograniczających je.

Pruitt ogłosił, że jego agencja sprawdza "sensowność" tych przepisów. Firmy z sektora naftowego i gazowego uznają zmiany w regulacjach, mające chronić środowisko, za niepotrzebne.

Trump ogłosił, że wycofa USA z porozumienia klimatycznego >>

Prawnicy, którzy reprezentują organizację ekologiczną Earthworks, napisali w oświadczeniu, że "w świetle wycofania się USA z paryskiego porozumienia klimatycznego składają pozew mający na celu natychmiastowe zatrzymanie działań EPA, tak by USA spełniały zawarte w porozumieniu wymagania dotyczące standardów zużycia paliwa i emisji gazów cieplarnianych".

Przedstawiciele organizacji ochrony środowiska argumentują, że wprowadzone przez Obamę regulacje są kluczowe dla ochrony zdrowia publicznego, ograniczają bowiem emisje metanu. Lauren Pagel, dyrektor Earthworks dodała, że jej organizacja będzie "opierać się Trumpowi na każdym kroku, a w końcu zwycięży".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Organizacje ochrony środowiska pozywają administrację Trumpa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.