Peru: silne trzęsienie ziemi na północy i w centrum kraju

Peru: silne trzęsienie ziemi na północy i w centrum kraju
(fot. pl.depositphotos.com)
PAP / jb

Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 8 nawiedziło w niedzielę północną i środkową część Peru - poinformowały amerykańskie służby geologiczne USGS. Na razie nie ma doniesień na temat ewentualnych ofiar ani zniszczeń.

Tymczasem służby ratunkowe peruwiańskiego rządu poinformowały na Twitterze, że zarejestrowano wstrząsy o magnitudzie 7,2. W stolicy kraju, Limie, ludzie wybiegli ze swoich domów ze strachu. W wielu miastach Amazonii odnotowano przerwy w dostawie prądu - podaje agencja Associated Press.

DEON.PL POLECA
Ziemia zatrzęsła się około 180 km na wschód od miasta Moyobamba na głębokości 105 km - podały USGS, na które powołuje się Reuters.

Te same służby, cytowane przez AP, przekazały, że do trzęsienia ziemi doszło ok. godz. 2.40 nad ranem czasu lokalnego, 80 km na południowy wschód od miejscowości Lagunas i 158 km na północny wschód o większego miasta Yurimaguas.

Na razie nie ma informacji na temat ewentualnych ofiar ani poważnych zniszczeń. Trzęsienia ziemi, które występują blisko powierzchni, generalnie powodują większe zniszczenia - wskazuje AP.

Peru położone jest w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych otaczającej Ocean Spokojny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Peru: silne trzęsienie ziemi na północy i w centrum kraju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.