Polacy zlikwidowali skład broni w Afganistanie

PAP / apio

Polscy żołnierze zlikwidowali w prowincji Ghazni jeden z największych składów broni, jaki znaleziono w Afganistanie. Amunicję przetransportowano w bezpieczne miejsce, a następnie zniszczono - poinformowały służby prasowe polskiego kontyngentu.

Żołnierze Polskich Sił Zadaniowych w Afganistanie po otrzymaniu informacji, uzyskanych przez wywiad wojskowy, znaleźli w szczelinie skalnej w miejscowości Kari Ahmatha w dystrykcie Khogani "pokaźne ilości amunicji". Jak podają służby prasowe polskiego kontyngentu, najprawdopodobniej miała ona być ona użyta przeciwko wojskom koalicji.

Prowadzoną przez polskich żołnierzy akcję wspierały śmigłowce Mi-17 oraz Mi-24 z Samodzielnej Grupy Powietrznej. "Przyczyniła się ona do szybkiego zlokalizowania miejsca składowania środków bojowych, w którym ekstremiści talibscy zgromadzili ponad 160 szt. amunicji przeciwpancernej z głowicą kumulacyjną PG-2 do 40 mm granatnika RPG-2" - napisano w komunikacie.

Także w sobotę w wyniku akcji w okolicach wsi Baha od Din w dystrykcie Gelan żołnierze ze Zgrupowania Bojowego Bravo znaleźli 4 rakiety kalibru 107 mm. W obu przypadkach znalezione środki bojowe przetransportowano w bezpieczne miejsce, a następnie zniszczono. W przeprowadzonej akcji nie ucierpiał nikt z osób postronnych, nie spowodowano również zniszczeń w lokalnej infrastrukturze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polacy zlikwidowali skład broni w Afganistanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.