Pożar w serwerowni OVH. Od rana problemy ze stronami internetowymi

Pożar w serwerowni OVH. Od rana problemy ze stronami internetowymi
(fot. Glenn Carstens-Peters / Unsplash)
4 miesiące temu
datacenterknowledge.com / twitter.com / kk

Masz problem z wejściem na swoją stronę internetową? Spłonęła serwerownia, w której gromadzono dane licznych klientów.

Pożar, który wybuchnął w środę rano w Strasbourgu, zniszczył jeden z serwerów OVH (SBG2) o czym poinformował szef firmy Octave Klaba. Klaba podkreślił, że osoby pracujące w serwerowni są bezpieczne i zasugerował wszystkim podmiotom, które zgromadziły swoje dane na serwerach, wdrożenie planów awaryjnych.

Zniszczeniu uległa również część serwera SBG1. Pozostałe dwa serwery są nienaruszone. Na chwilę obecną nie wiadomo co spowodowało pożar.

OVH jest jedną z najpopularniejszych firm oferujących gromadzenie danych w chmurze. Większość serwerowni firmy jest w Europie.

Problemy dotknęły również klientów z Polski. W wyniku pożaru obecnie nie mamy dostępu do Katolickiej Agencji informacyjnej. Agencja pracuje nad przywróceniem funkcjonalności ich stron, o czym poinformowała na Twitterze:

Problemów doświadczają też strony Jagielloni Białystok czy Górnika Zabrze. Plan awaryjny wdrożyła już popularna firma księgarska Bonito.pl:

Szanowni Klienci, dzisiaj w nocy w Strasburgu we Francji doszczętnie spłonęła serwerownia OVH, w której znajdowały się...

Opublikowany przez Bonito.pl Środa, 10 marca 2021

źródło: datacenterknowledge.com / twitter.com

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz
24,43 zł
34,90 zł

Przejdź kryzys z nadzieją

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty...

Skomentuj artykuł

Pożar w serwerowni OVH. Od rana problemy ze stronami internetowymi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.