Premier Norwegii: Polska coraz ważniejszym partnerem

Premier Norwegii: Polska coraz ważniejszym partnerem
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / pk

Polska jest dla nas coraz bardziej istotnym partnerem - podkreśliła premier Norwegii Erna Solberg po wtorkowym spotkaniu w Oslo z premier Beatą Szydło. Rozmowa dotyczyła współpracy energetycznej, kwestii uchodźców i spraw bezpieczeństwa.

Erna Solberg przypomniała, że 100 tys. Polaków mieszka w Norwegii i są oni najbardziej znaczącą mniejszością zamieszkującą ten kraj.

Podkreśliła, że Polska jest w pierwszej dziesiątce partnerów handlowych Norwegii. - Mamy duże pole do współpracy, jeśli chodzi o relacje dwustronne. Rozmawialiśmy o kwestiach związanych z energetyką, o kwestii uchodźców, sprawach bezpieczeństwa w Europie - powiedziała premier Norwegii.

Jak dodała, rozmowa dotyczyła też międzynarodowej konferencji ws. pomocy dla Syrii, która odbędzie się w czwartek w Londynie.

DEON.PL POLECA


Erna Solberg podkreśliła, że podczas spotkania omawiano też możliwą wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w tym roku w Norwegii.

- Polska jest dla nas coraz bardziej istotnym partnerem. Współpracujemy w ramach strefy Schengen, polityki zagranicznej i wewnętrznej - oceniła premier Norwegii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Premier Norwegii: Polska coraz ważniejszym partnerem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.