Prezydent Duda przybył do Danii

Prezydent Duda przybył do Danii
Prezydent Andrzej Duda wita się z dziennikarzami na pokladzie samolotu, przed wylotem z Warszawy do Danii. (fot. PAP/Jacek Turczyk)
Katarzyna Nocuń / PAP / pk

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybyli w środę wieczorem do Danii. Dwudniową wizytę prezydent rozpocznie w czwartek od udziału w polsko-duńskim forum biznesowym, spotka się także z duńskim premierem Larsem Lokke Rasmussenem.

Tematem rozmów prezydenta mają być m.in. lipcowy szczyt NATO w Warszawie i współpraca w regionie Morza Bałtyckiego.

DEON.PL POLECA- To też okazja do rozmów o naszych planach połączenia Polski z szelfem norweskim - powiedział dziennikarzom na lotnisku w Warszawie pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, który towarzyszy prezydentowi w wizycie.

Gazociąg Bałtycki (Baltic Pipe) ma połączyć systemy gazowe Danii i Polski. Dzięki temu połączeniu do Polski popłynąłby gaz m.in. ze złóż norweskich.

- Jesteśmy po serii rozmów na rożnych poziomach, także na najwyższym - powiedział Naimski, przypominając, że Andrzej Duda na temat Baltic Pipe rozmawiał ostatnio w Oslo.

- Wydaje się, że ten projekt ma ogromną szansę powodzenia - dodał Naimski. - Chcemy mieć realną, prawdziwą dywersyfikację, zróżnicowanie źródeł dostaw i kierunków dostaw (gazu - PAP) do Polski - zaznaczył.

W czwartek królowa Danii Małgorzata II przyjmie prezydenta na prywatnej audiencji.

W piątek Andrzej Duda na Uniwersytecie Kopenhaskim wygłosi wykład pt. "Odliczanie przed Szczytem NATO w Warszawie: jaka jest przyszłość bezpieczeństwa europejskiego?", a następnie weźmie udział w debacie ze studentami i zaproszonymi gośćmi.

Tego dnia prezydent z małżonką spotkają się z Polonią.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent Duda przybył do Danii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.