PŚ w biegach: Johaug bezkonkurencyjna w Novym Mescie, 41. lokata Marcisz

(fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK)
PAP / df

Norweżka Therese Johaug odniosła w sobotę 63. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich. W czeskim Novym Mescie wygrała rywalizację na 10 km techniką dowolną. Izabela Marcisz zajęła 41. lokatę.

Johaug uzyskała czas 23.51,6 i wyprzedziła o 32,7 s Rosjankę Natalię Niepriajewą i o 40,3 swoją rodaczkę Heidi Weng.

W tym sezonie Johaug wygrywa bieg dystansowy za biegiem, a jedynie 1 stycznia we włoskim Dobbiaco przegrała o zaledwie 0,4 s z Ingvild Flugstad Oestberg w czwartym etapie Tour de Ski.

W sobotę w czołowej szóste znalazły się jeszcze inne Norweżki: na piątej pozycji uplasowała się Ragnhild Haga, a za nią sklasyfikowano Oestberg.

W gronie 62 zawodniczek startowały dwie Polki - Izabela Marcisz zajęła 41. miejsce ze stratą 2.21, zaś Weronika Kaleta była 55. - 3.34,1.

W klasyfikacji generalnej PŚ Johaug ma 1309 pkt i do 407 powiększyła przewagę nad Weng. Trzecia jest Niepriajewa - 859.