Putin poniżony przez Erdogana! Reakcję prezydenta Rosji nagrały kamery

Putin poniżony przez Erdogana! Reakcję prezydenta Rosji nagrały kamery
Fot. PAP/EPA/SERGEI SAVOSTYANOV / KREMLIN POOL / Twitter
PAP/ kb

Władimir Putin spotkał się w Teheranie z prezydentem Iranu i prezydentem Turcji. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie jak prezydent Rosji musiał cierpliwie czekać na Recepa Tayyipa Erdogana. 

Erdogan upokorzył Putina

We wtorek doszło do spotkania prezydenta Putina z prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim i prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. W internecie pojawiło się wideo, na którym widać, jak przywódca Rosji, który znany jest z tego, że demonstracyjnie spóźnia się na spotkania z zagranicznymi politykami, musi czekać ok. 50 sekund na przybycie prezydenta Turcji. Na twarzy rosyjskiego polityka widać zakłopotanie i zniecierpliwienie. 

Jak podała dziennikarka Joyce Karam ta zagrywka Erdogana była odpowiedzią na analogiczne zachowanie Putina z 2020 roku, kiedy to prezydent Rosji spóźnił się na spotkanie ok. 2 minut. 

Putin i Erdogan w Teheranie

Po spotkaniu Putin ogłosił, że uzgodniono, iż Rosja, Turcja i Iran będą kontynuowały wysiłki na rzecz "normalizacji" sytuacji w Syrii. Dodał, że Teheran i Moskwa omawiają możliwość rozliczania się w narodowych walutach w handlu dwustronnym. Odnosząc się do planu odblokowania eksportu ukraińskiego zboża, ocenił, że nie wszystkie kwestie sporne zostały rozwiązane.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Putin poniżony przez Erdogana! Reakcję prezydenta Rosji nagrały kamery
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.