Putin zarzuca USA "walkę bez reguł" w kontekście sporów handlowych

Putin zarzuca USA "walkę bez reguł" w kontekście sporów handlowych
(fot. PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL)
11 miesięcy temu
PAP / pk

Prezydent Rosji Władimir Putin w sobotę zarzucił Stanom Zjednoczonym, że w kontekście prowadzonych przez to państwo "wojen handlowych" stosuje ono "walkę bez reguł". Zaapelował o odbudowanie zaufania i ustalenie zasad sprawiedliwej współpracy gospodarczej.

"W rzeczywistości trwa walka bez reguł, łącznie z zastraszaniem i likwidowaniem konkurentów za pomocą pozarynkowych metod" - oświadczył rosyjski przywódca na odbywającej się w stolicy Tadżykistanu, Duszanbe, V Konferencji o Współdziałaniu i Środkach Budowy Zaufania w Azji.

"Jak nigdy dotąd potrzeba naszych wspólnych wysiłków, by znaleźć wyjście z tej sytuacji" - podkreślił, cytowany przez służby prasowe Kremla. Wezwał do odbudowy wzajemnego zaufania oraz ustalenia zasad regulujących sprawiedliwą współpracę w sprawach gospodarczych.

Jak pisze agencja dpa, Rosja nie tylko zarzuca Stanom Zjednoczonym, że amerykańskie sankcje nałożone na jej gospodarkę są nielegalne, ale też wielokrotnie krytykowała wojnę handlową między USA i Chinami.

Na forum w Duszanbe obecny był m.in. także prezydent Chin Xi Jinping; było to już trzecie spotkanie chińskiego przywódcy z Putinem w czerwcu. Xi, który w stolicy Tadżykistanu świętował swoje 66. urodziny, w prezencie od Putina, z którym utrzymuje bliskie relacje, otrzymał lody, a sam zrewanżował się chińską herbatą.

Reuters zauważa, że w Chinach omawianie prywatnego życia przywódców jest niezwykle rzadkie, w przypadku większości z nich nieznana jest nawet dokładna data ich urodzin. Tymczasem chińska telewizja państwowa pokazała w sobotę materiał, na którym Xi i Putin nie tylko wymieniają się prezentami w pokoju hotelu, ale też spełniają toast szampanem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Putin zarzuca USA "walkę bez reguł" w kontekście sporów handlowych
Komentarze (1)
MR
Maciej Roszkowski
16 czerwca 2019, 15:24
No nareszcie! Tak bardzo mi brakowao głosu tego światowego wzorca stosowania się do reguł.

Skomentuj artykuł

Putin zarzuca USA "walkę bez reguł" w kontekście sporów handlowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.