Rosja sprawdza gotowość bojową lotnictwa

Rosja sprawdza gotowość bojową lotnictwa
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

Około 12 tys. żołnierzy oraz do 250 samolotów i śmigłowców uczestniczy w rozpoczętym w poniedziałek alarmowym sprawdzaniu gotowości bojowej wojsk lotniczych i obrony powietrznej rosyjskiego Centralnego Okręgu Wojskowego - poinformowało ministerstwo obrony Rosji.

Jak oświadczył już wcześniej minister obrony Siergiej Szojgu, sprawdzanie potrwa do czwartku. Pełną gotowość bojową zarządzono także w szeregu jednostek i organów dowodzenia Lotnictwa Dalekiego Zasięgu (czyli strategicznego lotnictwa bombowego) oraz okręgów wojskowych Zachodniego i Południowego.

W ramach tego przedsięwzięcia samoloty Lotnictwa Dalekiego Zasięgu zaatakują pociskami manewrującymi cele naziemne umownego przeciwnika na poligonie Pemboj na północy Syberii.

Sprawdzanie będzie początkowo dotyczyło tempa i efektywności osiągania wyznaczonego stopnia gotowości bojowej. W następnych dniach lotnictwo zostanie przebazowane na lotniska operacyjne, a pododdziały wojsk obrony powietrznej przeprowadzą na poligonach Aszułuk i Kapustin Jar w południowej Rosji ćwiczenia taktyczne z bojowymi strzelaniami rakietowymi.

DEON.PL POLECA

- W trakcie sprawdzania uwaga skupia się głównie na rozwijaniu systemu dowodzenia lotnictwem w warunkach polowych i organizacji wszechstronnego zabezpieczenia działań lotnictwa w nowych rejonach bazowania, a także przerzucaniu pododdziałów wojsk obrony powietrznej w nowe rejony stacjonowania transportem kolejowym - głosi komunikat służb prasowych resortu obrony.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rosja sprawdza gotowość bojową lotnictwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.