Rosyjskie władze: ugaszono pożar w centrum handlowym w Moskwie

Rosyjskie władze: ugaszono pożar w centrum handlowym w Moskwie
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowało, że pożar, który wybuchł w środę w dużym centrum handlowym w Moskwie, ugaszono. Z budynku ewakuowano ponad 3 tys. osób. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

- Ugaszono ogień na powierzchni 10 m kw. Zapaliła się termoizolacja pod dachem - powiadomił resort.

Centrum handlowe, w którym wybuchł pożar, mieści się w pobliżu stacji metra Kurskaja. Władze Moskwy zaapelowały do kierowców, by omijali ten rejon.

W marcu w pożarze w centrum handlowo-rozrywkowym w Kemerowie na Syberii Zachodniej zginęły 64 osoby, w tym 41 dzieci. Po pożarze ujawniono liczne naruszenia, nie tylko w systemach zapobiegania zwarciom instalacji elektrycznej i uruchamiania automatycznego gaszenia ognia, ale i w sygnalizacji alarmowej i działaniu wyjść ewakuacyjnych, które były zamknięte. Naruszenia ujawniono też w trybie oddawania budynku do eksploatacji. Okazało się także, że obiekt nie przechodził w ostatnich latach odpowiednich kontroli.

W areszcie znalazło się osiem osób. Gubernator obwodu kemerowskiego Aman Tulejew podał się do dymisji, niemniej później przeszedł na stanowisko przewodniczącego regionalnego zgromadzenia ustawodawczego.

Po pożarze w Kemerowie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych skontrolowało tego rodzaju obiekty w całej Rosji. W kwietniu resort poinformował, że w połowie skontrolowanych obiektów ujawniono naruszenia przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rosyjskie władze: ugaszono pożar w centrum handlowym w Moskwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.