Rozbitkowie Costa Concordia nagrali piosenkę

Rozbitkowie Costa Concordia nagrali piosenkę
(fot. flickr.com/ by EU Humanitarian Aid and Civil Protection)
PAP / ad

Dwoje rozbitków z włoskiego statku Costa Concordia nagrało piosenkę. Zyski z jej sprzedaży zostaną przekazane osobom, które pomagały ludziom ewakuowanym z wycieczkowca po katastrofie 13 stycznia u wybrzeży Toskanii.

Piosenkę "Czas się zatrzymał", będącą wspomnieniem dramatycznych wydarzeń nagrali po włosku piosenkarka z Holandii Justine Pelmelay, która spędzała urlop na pokładzie statku oraz zatrudniony tam włoski pianista Antonello Tonna.

"Poznałem holenderską piosenkarkę podczas rejsu. Ja pracowałem, a ona była na wakacjach. Tamtego przeklętego wieczoru w piątek 13-go wystąpiliśmy razem. Skończyliśmy koncert o godzinie 21. Czterdzieści minut później doszło do tragedii" - powiedział Tonna, autor tekstu piosenki.

W teledysku wykorzystano zdjęcia z akcji ratunkowej po tym, gdy wycieczkowiec z ponad 4200 osobami rozbił się o skały przy wyspie Giglio. Obrazy przewróconego wraku Concordii, leżącego w morzu przeplatają się z archiwalnymi fotografiami imponującego niegdyś giganta, zacumowanego w porcie.

DEON.PL POLECA

Prasa podała, że wpływy ze sprzedaży specjalnej płyty z piosenką zostaną przekazane jako wyraz wdzięczności właścicielom sklepów z małej wyspy, którzy w styczniową noc z ogromnym poświęceniem udzielali pomocy i ofiarowali wszelkie niezbędne rzeczy i jedzenie kilku tysiącom rozbitków, przybyłych tam w szalupach ratunkowych.

W katastrofie zginęły 32 osoby.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rozbitkowie Costa Concordia nagrali piosenkę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.