Rozbito grupę, która planowała przemycić do Europy 89 osób

Rozbito grupę, która planowała przemycić do Europy 89 osób
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

Marokańskie służby bezpieczeństwa rozbiły w środę w mieście Sala koło Rabatu trzyosobową grupę przestępczą, która planowała przemycić do Europy 89 osób. Migranci aresztowanym członkom grupy płacili sumy o równowartości 450-1300 euro.

W czasie operacji przeciw przestępcom służby skonfiskowały łódź z silnikiem i trzy samochody używane do przewożenia migrantów do miejsca, z którego mieli wyruszyć do Europy.

DEON.PL POLECAPoza trzema aresztowanymi przesłuchano także migrantów.

Sala to miasto leżące ok. 250 km na południe od Cieśniny Gibraltarskiej - z leżącego nad nią marokańskiego wybrzeża do Europy jest najbliżej. Agencja EFE zauważa, że siatki przemytnicze wychwytywane są przez marokańskie władze już nie tylko na północy kraju, lecz także w środkowej i południowej części Maroka.

Również wczoraj marokańskie służby w pobliżu Rabatu rozbiły inną grupę zajmującą się przemytem ludzi. Aresztowano dwie osoby.

Od stycznia do listopada 2018 roku marokańskie władze udaremniły ok. 76 tys. prób nielegalnego dotarcia do Europy - to najwyższa liczba w historii prowadzenia statystyk w tym zakresie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozbito grupę, która planowała przemycić do Europy 89 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.