Schulz: to strata dla wszystkich Europejczyków

Schulz: to strata dla wszystkich Europejczyków
(fot. EPA/MATTEO BAZZI)
PAP / pz

Tysiące Włochów oddają hołd zmarłemu w piątek w wieku 85 lat kardynałowi Carlo Marii Martiniemu, którego ciało wystawiono w katedrze w Mediolanie. Zostanie tam również pochowany, obok krzyża świętego Karola Boromeusza.

Kolejka osób, które pragną przejść przed ciałem emerytowanego metropolity mediolańskiego, charyzmatycznego duszpasterza i myśliciela opłakiwanego przez cały kraj, stoi na placu przed katedrą od sobotniego poranka. Ludzie cały czas napływają.

DEON.PL POLECA

Uroczystości pogrzebowe odbędą się katedrze w poniedziałek, a obecny będzie na nich premier Mario Monti. Mszę transmitować będą wszystkie największe włoskie stacje telewizyjne.

Dziennik "Corriere della Sera" zaapelował do papieża Benedykta XVI, by przybył na pogrzeb do stolicy Lombardii. Komentując ten apel watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone oświadczył: "To decyzja, którą podejmie osobiście Jego Świątobliwość".

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz napisał w depeszy kondolencyjnej, że śmierć kardynała Carlo Marii Martiniego "stanowi stratę nie tylko dla Włoch, ale dla wszystkich Europejczyków, niezależnie od ich przekonań".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Schulz: to strata dla wszystkich Europejczyków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.