Śledztwo zakończone. Raport jest ostateczny

Śledztwo zakończone. Raport jest ostateczny
Szef komisji technicznej MAK Aleksiej Morozow (fot. EPA/SERGEI CHIRIKOV)
PAP / wab

Raport Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) na temat katastrofy pod Smoleńskiem jest ostateczny, zostały w nim uwzględnione uwagi Polski o charakterze technicznym - oświadczył w czwartek szef komisji technicznej MAK Aleksiej Morozow dziennikarzom w Moskwie.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy o komentarze oficjalnych przedstawicieli Polski po publikacji raportu MAK, Morozow oznajmił: - Zgodnie z załącznikiem 13 do konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym komisja techniczna MAK szczegółowo rozpatrzyła uwagi Rzeczpospolitej Polskiej do projektu raportu końcowego i uwzględniła komentarze o charakterze technicznym.

- Jak wspomniano w decyzji komisji technicznej, śledztwo w sprawie katastrofy zostało zakończone i raport jest ostateczny - dodał.

- Ponadto polska strona oficjalnie zwróciła się z prośbą, by załączyć uwagi (strony polskiej) do raportu końcowego, jeśli nie zostaną w nim one uwzględnione - powiedział. - Decyzją komisji technicznej uwagi zostały załączone do raportu końcowego i stanowią jego nieodłączną część.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Śledztwo zakończone. Raport jest ostateczny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.