Słowenia: w górach znaleziono ciało turysty z Polski

Słowenia: w górach znaleziono ciało turysty z Polski
fot. depositphotos.com
PAP

W pobliżu góry Kepa na północy Słowenii znaleziono ciało poszukiwanego od pewnego czasu 28-letniego Polaka - poinformowała słoweńska policja, cytowana w niedzielę przez agencję STA.

Zwłoki odnaleziono podczas rutynowego patrolu śmigłowca w górach Karawanki na granicy Słowenii i Austrii.

DEON.PL POLECA
Zmarły to Polak, który w ostatnich dniach wędrował górskim szlakiem po stronie austriackiej; w poszukiwania zaangażowani byli funkcjonariusze Słowenii oraz Austrii - poinformował portal Siol, powołując się na informacje komendy policji z Kranja.

"Wszystko wskazuje na to, że zmarły spadł podczas przeprawy przez niewielki wąwóz. Do wypadku doszło poniżej granicy śniegu, na terenie stromym i miejscami śliskim. W ostatnich dniach na tej wysokości panowały niskie temperatury i występowały opady" - podała policja.

DEON.PL POLECA

Słoweńskie służby zaapelowały o szczególną ostrożność i odpowiedzialność, gdyż warunki w górach pozostają niebezpieczne. "Teren w górach jest miejscami oblodzony, korzystanie z zimowego sprzętu alpinistycznego wymaga dużego doświadczenia i maksymalnej ostrożności. Poszczególne obszary są również niebezpieczne ze względu na stoki, uważajcie na narciarzy" - wezwała komenda policji z Kranja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Słowenia: w górach znaleziono ciało turysty z Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.