Spadkobierca Tetra Pak podejrzany o zabójstwo

Spadkobierca Tetra Pak podejrzany o zabójstwo
Policjanci przed domem, w którym znaleziono ciało Evy Rausing (fot. EPA/Andy Rain)
PAP / drr

Dziedzic rodzinnej fortuny Rausingów, właścicieli firmy Tetra Pak , 49-letni Hans Kristian Rausing został aresztowany pod zarzutem zabójstwa żony Evy - ujawniono podczas rozpoczętego w piątek postępowania przed sądem koronera.

Mężczyzna nie może jednak na razie zostać przesłuchany, ponieważ przebywa na alkoholowym odwyku w zamkniętej klinice.

Testy toksykologiczne przeprowadzone na zmarłej Evie Rausing, matce czworga dzieci nie potwierdziły przekonywująco, że została otruta i muszą być powtórzone. Z uwagi na to, że policyjne dochodzenie jest w toku, postępowanie przed sądem koronerskim zostanie wznowione w październiku.

Zwłoki kobiety policja znalazła w poniedziałek w ekskluzywnej dzielnicy Londynu Chelsea po tym, jak jej mąż został zatrzymany przez policję podczas niebezpiecznej jazdy samochodem. Nieoficjalne doniesienia sugerują, że kobieta zmarła cztery dni przed znalezieniem jej zwłok.

Postępowanie koronerskie przeprowadza się w sytuacjach, w których zachodzi podejrzenie, że śmierć mogła nastąpić wskutek ingerencji osób trzecich, bądź z innego nietypowego powodu.

W samochodzie Rausinga policja wykryła niewielką ilość narkotyków. Nielegalne twarde narkotyki tzw. klasy "A" w większej ilości znaleziono również podczas rewizji w domu prywatnym pary. Mężczyznę początkowo aresztowano pod zarzutem ich nielegalnego posiadania, a następnie zabójstwa żony.

O tym, że Rausingowie mieli skłonność do narkotyków wiadomo od pewnego czasu. W 2008 r. wszczęto przeciwko nim śledztwo, które jednak umorzono. Eva Rausing miała uzależnić się od narkotyków na studiach w prywatnej uczelni Occidental College w Los Angeles.

Według "The Mirror" jej matka Nancy Kemeny wynajęła prywatną ekipę detektywów z zadaniem uniemożliwienia córce kupna narkotyków. Ekipa urządzała obławy na handlarzy i odpędzała ich strasząc konsekwencjami. Na krótko przed śmiercią rodzina opłaciła córce terapię odwykową w Kalifornii.

Rodzinna fortuna Rausingów oceniana jest na 4,5 mld funtów. W rankingu stu najbogatszych mieszkańców Wysp tygodnika "Sunday Times" Hans Kristian Rausing zajął 12 miejsce. Mimo, że wraz z żoną mieszkał w domu, którego rynkowa wartość oceniana jest na 70 mln funtów, oboje koczowali w dwóch zapuszczonych pokojach w prymitywnych warunkach.

Ojciec Hansa Kristiana, Hans Rausing stanął w 1954 roku na czele firmy Tetra Pak, która pod jego kierownictwem wylansowała między innymi kartonowe opakowania na mleko o przedłużonej trwałości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spadkobierca Tetra Pak podejrzany o zabójstwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.