Sudan głoduje. Trwa wyścig z czasem i zbiórka na pomoc ofiarom głodu

Sudan głoduje. Trwa wyścig z czasem i zbiórka na pomoc ofiarom głodu
(fot. Travel Stock/Shutterstock.com)
2 lata temu
KAI/ ed

Sudan głoduje! Trwa wyścig z czasem. Musimy zdążyć z transportem żywności i leków przed rozpoczęciem pory deszczowej - wskazuje Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, które uruchomiło we wtorek na Facebooku zbiórkę funduszy na rzecz ofiar głodu w Sudanie Południowym.

Jak podkreśla PCPM, każda wpłata to konkretna pomoc dla wspieranego przez organizację Centrum Dożywiania w Gordhim w Sudanie Południowym. Niesie ono pomoc niedożywionym dzieciom, które codziennie przybywają do ośrodka.- Aby pomóc skutecznie w Centrum Dożywiania w Gordhim, musimy kupić minimum 8, a najlepiej ponad 20 ton żywności dla głodujących dzieci i leków - wylicza dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Sytuacja jest dramatyczna. Możesz pomóc

Wśród zakupionych pokarmów powinny się znaleźć: mieszanka sojowo-kukurydziana, batony wysokoenergetyczne i pasta z orzeszków ziemnych z dodatkiem oleju roślinnego, mleka w proszku, witamin i składników mineralnych (tzw. plumpy’nut) to żywność ratująca życie, ale też najłatwiejsza w transporcie. Sytuacja jest dramatyczna. Brakuje także leków i żywności terapeutycznej. - Konwój z Nairobi musi ruszyć przed 15 marca, żeby dotrzeć na miejsce na czas - wyjaśnia dr Wilk. - Transport, który planujemy możliwy będzie tylko przed rozpoczęciem pory deszczowej. Później ulewne deszcze rozmyją drogi - dodaje szef PCPM. Więcej informacji o pomocy jaką PCPM dostarcza do Sudanu Południowego znajduje się na stronie internetowej: www.pcpm.org.pl/sudan.

Zbiórka funduszy prowadzona jest za pośrednictwem platformy Facebook: https://www.facebook.com/donate/296294761046138/2120453281366975/Sudan Południowy jest najmłodszym państwem świata - powstał 9 lipca 2011 roku. Wojna w tym kraju trwa nieustannie od niemal 30 lat. Zginęło w niej niemal 1,5 mln cywilów, a 7 mln, czyli połowie kraju - z powodu panującej tam klęski żywiołowej - ciągle grozi śmierć głodowa. Panująca tam klęska to najszybciej rozwijający się na świecie kryzys.Około milion Sudańczyków opuściło rodziny i uciekło przed głodem do Ugandy, Etiopii i Kenii. Co czwarte dziecko umiera przed piątymi urodzinami, natomiast dostęp do położnej ma tylko jedna na 39 tys. kobiet w ciązy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
9,97 zł
49,90 zł

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Sudan głoduje. Trwa wyścig z czasem i zbiórka na pomoc ofiarom głodu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.