Szef MSZ: stoimy na stanowisku, że brexit bez umowy to najgorszy scenariusz

Szef MSZ: stoimy na stanowisku, że brexit bez umowy to najgorszy scenariusz
(fot. Jacek Czaputowicz)
PAP/ ed

Stoimy na stanowisku, że brexit bez umowy, to najgorszy scenariusz, dlatego będziemy poszukiwać rozwiązań, które pozwolą uzyskać akceptację dla wynegocjowanego porozumienia - oświadczył w czwartek w Sejmie szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Szef MSZ podkreślił, że poważnym wyzwaniem dla Unii Europejskiej i jej państw członkowskich jest brexit. "Wynegocjowana umowa wyjścia Wielkiej Brytanii z UE gwarantuje prawa obywateli, wpłaty brytyjskie do budżetu UE oraz daje pewność przedsiębiorcom w postaci okresu przejściowego. Dzięki aktywnej postawie Polski, UE przyjęła rozwiązania pozwalające na dostęp polskich przewoźników drogowych i lotniczych do rynku brytyjskiego" - powiedział.

Czaputowicz zaznaczył, że na wypadek brexitu bez porozumienia, rząd brytyjski przedstawił plan ochrony obywateli Unii Europejskiej, w tym Polaków, natomiast rząd polski przyjął pakiet rozwiązań legislacyjnych chroniących prawa mieszkających w naszym kraju Brytyjczyków.

"Stoimy jednak na stanowisku, że brexit bez umowy, to najgorszy scenariusz, dlatego będziemy poszukiwać rozwiązań, które pozwolą uzyskać akceptację dla wynegocjowanego porozumienia" - oświadczył Czaputowicz.

May: bezumowny brexit pozostaje domyślnym rozwiązaniem >>

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szef MSZ: stoimy na stanowisku, że brexit bez umowy to najgorszy scenariusz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.