Szef niemieckiej policji do Irakijczyków: polska granica jest i pozostanie zamknięta

Szef niemieckiej policji do Irakijczyków: polska granica jest i pozostanie zamknięta
fot. PAP/EPA/OKSANA MANCHUK/BELTA HANDOUT
PAP / pk

Szef policji federalnej Dieter Romann ostro skrytykował Aleksandra Łukaszenkę. - Tylko przemytnicy i dyktator zarabiają na waszych pieniądzach - powiedział Romann, zwracając się do Irakijczyków.

Jak informuje w poniedziałek portal rbb24, Romann ostrzegł w irackiej telewizji przed nielegalnym przyjazdem do Europy przez Białoruś. Na antenie kurdyjsko-irackiej stacji telewizyjnej RUDAW TV Romann powiedział: "Polska granica jest i pozostanie zamknięta".

DEON.PL POLECA
"Białoruś nie pozwoli wam wrócić do domu"

Portal zauważa, że Romann jest pierwszym wysokim europejskim urzędnikiem ds. bezpieczeństwa, który bezpośrednio zwrócił się do uchodźców w Iraku, ostrzegając przed niebezpieczeństwem nielegalnej migracji przez Białoruś. - Polska granica jest zamknięta i pozostanie zamknięta - powiedział Romann. "Białoruś nie pozwoli wam wrócić do domu. Nie macie drogi powrotnej". Uchodźcy trafiają "do bagnistych puszcz białoruskich", wielu z nich już tam zginęło.

Na Białorusi uchodźcy są "zakładnikami" i są traktowani jak bydło. Dlatego nie powinni wierzyć obietnicom przemytników, że w ciągu dwóch dni dotrą do Niemiec z Białorusi. Romann wezwał uchodźców do pozostania w swoich krajach, zamiast sprzedawać swoje domy, by mieć środki na podróż do Niemiec - relacjonuje rbb24.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Szef niemieckiej policji do Irakijczyków: polska granica jest i pozostanie zamknięta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.