Szef PE gratuluje nowemu prezydentowi Czech

Szef PE gratuluje nowemu prezydentowi Czech
(fot. PAP/EPA/FILIP SINGER)
PAP/ ad

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz pogratulował w niedzielę Miloszowi Zemanowi wyboru na prezydenta Czech. Proeuropejski Zeman wygrał w drugiej turze pierwszych w historii kraju bezpośrednich wyborów prezydenckich.

"Jestem przekonany, że Milosz Zeman będzie prezydentem dialogu i pojednania, a Czechy w czasie jego prezydentury będą odgrywać ważną rolę w naszej debacie na temat przyszłości Europy" - napisał w oświadczeniu Schultz.

DEON.PL POLECAZwracając uwagę na fakt, że Czesi wybrali proeuropejskiego prezydenta, który jako premier negocjował członkostwo swojego kraju w Unii Europejskiej, Schulz oświadczył, że liczy na współpracę z nim.

Jak podkreślił, w obecnych trudnych dla gospodarek czasach, szef państwa jest szczególnie ważny we wspieraniu ludzi w ich codziennych wyzwaniach i w zachęcaniu rządu do skutecznego rozwiązywania problemów.

Zeman, określający sam siebie jako "eurofederalistę" opowiadającego się za wejściem Czech do strefy euro, zastąpi na stanowisku obecnego, eurosceptycznego prezydenta Vaclava Klausa, którego druga i ostatnia kadencja kończy się 7 marca.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szef PE gratuluje nowemu prezydentowi Czech
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.