"To błogosławiona operacja. Przyznajemy się"

"To błogosławiona operacja. Przyznajemy się"
(fot. EPA/Ian Langsdon)
8 lat temu
PAP / drr

Organizacja powiązana z Al-Kaidą Islamskiego Maghrebu (AQMI) w czwartek wzięła na siebie odpowiedzialność za zabójstwa w Tuluzie i Montauban. W komunikacie opublikowanym w internecie grupa wezwała Francję do ponownego rozważenia polityki "wrogiej muzułmanom".

Autorem komunikatu jest organizacja Dżund al-Chalifa (Żołnierze Kalifatu), która w przeszłości przyznawała się do zamachów w Afganistanie i Kazachstanie.

Tekst opublikowano na stronie Szamich, na której Al-Kaida często umieszcza swoje oświadczenia.

Z komunikatu wynika, że sprawcą siedmiu zabójstw w Tuluzie i Montauban jest "Jussef Francuz", określany jako jeden z "żołnierzy islamu".

"Ta błogosławiona operacja zachwiała filarami syjonistów i krzyżowców na świecie, przyznajemy się do niej" - napisała organizacja. Dżund al-Chalifa wezwała francuski rząd, by "ponownie rozważył swoją politykę wobec muzułmanów" i "porzucił tendencje wrogie islamowi". Według grupy polityka ta przyniesie Francji jedynie "nieszczęście i zniszczenie".

Mohamed Merah, który twierdził, że ma powiązania z Al-Kaidą, przyznał się do zabójstwa trzech żołnierzy pochodzenia maghrebskiego w Tuluzie i pobliskim Montauban 11 i 15 marca oraz do zastrzelenia w poniedziałek 30-letniego nauczyciela i trojga dzieci przed szkołą żydowską w Tuluzie. Ten Francuz pochodzenia algierskiego zginął w czwartek od strzału w głowę po trwającej 32 godziny obławie w Tuluzie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"To błogosławiona operacja. Przyznajemy się"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"To błogosławiona operacja. Przyznajemy się"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.