"To całkowita kompromitacja dla nagrody Nobla"

"To całkowita kompromitacja dla nagrody Nobla"
Nigel Farage (fot. Euro Realist Newsletter / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0)
PAP / pz

Przyznanie Unii Europejskiej Pokojowej Nagrody Nobla to kompromitacja - ocenił Brytyjczyk Nigel Farage, znany eurosceptyczny deputowany do Parlamentu Europejskiego po ogłoszeniu w piątek laureata nagrody.

- UE powinna dostać nagrodę pocieszenia za pokój, ponieważ na pewno nie zbudowała dostatku. Stworzyła ubóstwo i bezrobocie dla milionów (ludzi) - powiedział Farage, znany z wielu krytycznych wypowiedzi pod adresem UE.

Wskazując na animozje między Grecją a Niemcami w świetle kryzysu, Farage zarzucił UE, że "w ciągu ostatnich lat wytworzyła wielką wrogość pomiędzy krajami południa i północy" kontynentu. - To całkowita kompromitacja dla nagrody Nobla - oświadczył.

Głos zabrał także populistyczny polityk holenderski Geert Wilders, który do niedawnych wyborów parlamentarnych w Holandii szedł - bez powodzenia - pod hasłami wyjścia tego kraju z UE.

- Nagroda Nobla dla UE, w czasie, gdy Bruksela i cała Europa załamuje się pod ciężarem ubóstwa? Co dalej - Oscar dla Van Rompuya (przewodniczącego Rady UE)? - zapytał Wilders.

Komitet Noblowski, ogłaszając werdykt oświadczył w uzasadnieniu, że UE od 60 lat decydująco przyczynia się do procesu pokoju, pojednania, demokracji i praw człowieka w Europie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"To całkowita kompromitacja dla nagrody Nobla"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.