Trynidad i Tobago walczy z wyciekiem ropy z tajemniczego statku

Trynidad i Tobago walczy z wyciekiem ropy z tajemniczego statku
fot. depositphotos.com
PAP

Władze Trynidadu i Tobago rozważają ogłoszenie stanu nadzwyczajnego w kraju z powodu rozległego wycieku ropy ze statku, który osiadł u wybrzeży w zeszłym tygodniu. Załoga opuściła jednostkę, która przed wypadkiem nie wzywała pomocy - informuje w niedzielę BBC.

Wyciekiem dotkniętych zostało około 15 km wybrzeża w południowo-zachodniej części wyspy Tobago, w tym niektóre z najwspanialszych jej plaż. Około tysiąca wolontariuszy walczy z zanieczyszczeniem, wspierając wysiłki władz. Do prób odizolowania wycieku zaangażowano nurków.

Władze rozważają uznanie wypadku za katastrofę 3. stopnia - najwyższej kategorii. Oznacza to, że krajowe zasoby nie wystarczają do opanowania skutków wypadku i potrzebna jest pomoc międzynarodowa. Na razie wyciek jest oznaczony numerem 2, co oznacza, że Urząd ds. Przygotowania i Zarządzania Kryzysowego uważa, że sytuację można opanować własnymi siłami.

Do katastrofy, która spowodowała wyciek, doszło w minioną środę, niespełna tydzień przed obchodami karnawału, które przynoszą Trynidadowi i Tobago ważne dochody z turystyki.

DEON.PL POLECA

Jednostka pływająca pod nieznaną banderą, o której wiadomo tylko tyle, że nosi nazwę Gulfstream, wywróciła się do góry dnem. Nikt nie wzywał pomocy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Trynidad i Tobago walczy z wyciekiem ropy z tajemniczego statku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.