Uchodźca zaatakowany przez dziennikarkę bezpieczny

Uchodźca zaatakowany przez dziennikarkę bezpieczny
( fot. youtube )
5 lat temu
PAP / jm

Syryjski uchodźca, któremu węgierska dziennikarka podstawiła nogę, gdy uciekał przed policją, dostał ofertę pracy w szkole dla trenerów piłkarskich w podmadryckim Getafe. - Postanowiliśmy pomóc koledze po fachu - powiedział prowadzący placówkę Miguel Angel Galan.

W ubiegłym tygodniu świat obiegło nagranie, na którym węgierska dziennikarka stacji telewizyjnej N1TV Petra Laszlo kopała i podstawiała nogę uchodźcom, którzy przełamali policyjny kordon na południu Węgier. Jednym z nich był Syryjczyk Osama Abdul Mohsen, który na rękach niósł siedmioletniego syna Zaida.

- Kiedy przeczytałem, że w Syrii pracował jako trener piłkarski postanowiliśmy pomóc koledze po fachu - powiedział Galan na antenie radia Cadena Ser.

Poinformowano także, że lokalne władze zajmą się zakwaterowaniem. Syryjczyk wraz z synem ma do Madrytu dotrzeć pociągiem w środę w nocy. Trwają także prace nad ściągnięciem z obozu dla uchodźców w Turcji reszty jego rodziny - żony i dwójki starszych dzieci.

- Mam pełne wsparcie władz miasta by pomóc tej rodzinie rozpocząć nowe życie - podkreślił dyrektor trenerskiej szkoły CENAFE.

Abdul Mohsen był szkoleniowcem w klubie Al-Fotuwa w Dajr az-Zaur. Na ucieczkę zdecydował się po tym, jak jego dom został zniszczony przez ostrzał artyleryjski, a miasto przestało być zaopatrywane w elektryczność i wodę pitną.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Uchodźca zaatakowany przez dziennikarkę bezpieczny
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Uchodźca zaatakowany przez dziennikarkę bezpieczny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.