USA: morze wyrzuciło na brzeg 45 wielorybów

USA: morze wyrzuciło na brzeg 45 wielorybów
(fot. cnn.com)
7 lat temu
PAP / drr

Około 45 zbłąkanych wielorybów wyrzuciło morze na wybrzeże Florydy w pobliżu Parku Narodowego Everglades, na południowym wschodzie USA - podały w środę amerykańskie służby oceanograficzne.

Rzecznik krajowej służby ds. oceanu i atmosfery (NOAA) Blair Mase poinformował, że sześć zwierząt zdechło, cztery zostały uśpione, natomiast 41 przebywa obecnie w płytkiej, mierzącej mniej niż metr głębokości wodzie i są pod ciągłą obserwacją.

Mase tłumaczył, że wieloryby należą do gatunku grindwali krótkopłetwych, żyjących w głębokich wodach. "Są więc bardzo daleko od swych naturalnych siedzib" - powiedział.

Dodał też, że u grindwali masowe osiadanie na brzegu jest dość powszechne, gdyż są to zwierzęta stadne i pływają w dużych grupach.

Według NOAA operacja przerzucenia wielorybów z powrotem do morza będzie skomplikowana, gdyż zwierzęta znajdują się dość odległym miejscu, trudno też będzie znaleźć potrzebną do transportu ilość wody. Amerykańskie służby współpracują z czterema organizacjami ochrony zwierząt, zwróciły się też o pomoc do specjalistów z innych krajów.


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka książek


Nie wiadomo, dlaczego grindwale znalazły się na brzegu. Wśród przyczyn ich zbłąkania wymienia się chorobę lub środowisko.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA: morze wyrzuciło na brzeg 45 wielorybów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.