USA: Nowy Jork wprowadza nowe testy na koronowirusa

USA: Nowy Jork wprowadza nowe testy na koronowirusa
(fot. depositphotos.com)
4 miesiące temu
PAP / pp

Od poniedziałku Nowy Jork wprowadza nowy sposób testowania mieszkańców na obecność koronowirusa. Badania będzie można przeprowadzać w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia - poinformował w poniedziałek nowojorski burmistrz Bill de Blasio.

Jak wyjaśnił podczas konferencji prasowej, inicjatywa ta ma zwiększyć liczbę osób poddanych badaniu i obniżyć ryzyko zakażenia personelu medycznego odpowiedzialnego za pobieranie próbek.

Zarówno de Blasio, jak i gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, podkreślali wielokrotnie, że zwiększenie liczby testów jest kluczem do poznania rzeczywistej skali zakażeń. Od tego też de Blasio i Cuomo uzależniają stopniowe znoszenie restrykcji oraz wznawianie działalności gospodarczej w mieście i stanie Nowy Jork.

Kolejnym sposobem na zwiększenie w mieście skuteczności w batalii z pandemią Covid-19 ma być natychmiastowe zatrudnienie 1000 pracowników służby zdrowia, odpowiedzialnych za badanie kontaktów zakażonych osób, którzy będą współpracować z pacjentami z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa, aby ustalić z kim mogli się oni wcześniej spotykać. Zadaniem tych pracowników będzie też koordynowanie testów i określanie sposobu izolacji.

W poniedziałek burmistrz powrócił do kontrowersyjnego projektu zamykania ruchu samochodowego na niektórych ulicach w czasie pandemii. Ma to umożliwić mieszkańcom stłoczonym często w małych apartamentach wychodzenie na ulice z zachowaniem dystansu społecznego.

Propozycja wywoływała sprzeczne reakcje. Pojawiają się też ostrzeżenia, że w ponad 8,5-milionowym mieście ludzie nie będą przestrzegać zasad dystansu społecznego.

Po zamknięcia wielu sklepów i instytucji ruch uliczny w Nowym Jorku się znacznie zmniejszył. Burmistrz chce jednak i tak zamykać ulice, przede wszystkim w parkach i wokół nich. Powstaną też tymczasowe ścieżki rowerowe.

„W ciągu najbliższego miesiąca co najmniej 40 mil (64 km) ulic będzie otwartych (dla przechodniów). A dopóki trwa kryzys, celem jest przekroczenie 160 km” – zapowiedział de Blasio.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
23,94 zł
39,90 zł

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

USA: Nowy Jork wprowadza nowe testy na koronowirusa
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

USA: Nowy Jork wprowadza nowe testy na koronowirusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.