USA: Policja udaremniła masakrę w szkole

PAP / drr

Policja z amerykańskiego stanu Floryda poinformowała w środę, że zatrzymała 17-latka, który planował masakrę w jednej ze szkół średnich w mieście Tampa. Nastolatek został wyrzucony z tej szkoły. W jego domu znaleziono materiały do budowy ładunków wybuchowych.

- Prawdopodobnie udało nam się zapobiec potencjalnej katastrofie, której miasto Tampa nie widziało i mam nadzieję nigdy nie zobaczy - przekonywał szef miejscowej policji na konferencji prasowej.

Policja poinformowała, że podejrzany został zatrzymany we wtorek i wówczas też postawiono mu zarzuty.

Według policji 17-latek chciał "spowodować większe straty niż w Columbine" w stanie Kolorado, gdzie w kwietniu 1999 roku dwóch uczniów zabiło 12 swoich kolegów i nauczyciela.

Policja otrzymała wcześniej informację, że wyrzucony uczeń planował przeprowadzenie ataku pierwszego dnia nauki w przyszłym tygodniu. Zatrzymany nastolatek w przeszłości był już aresztowany m.in. za włamania i posiadanie broni.

Po przeszukaniu jego domu funkcjonariusze znaleźli materiały do konstrukcji ładunku wybuchowego. Znaleziono też dziennik ze szkicami pomieszczeń w szkole i zapiskami, z których wynikało że zamierza dokonać ataku. - Został oskarżony o grożenie podłożeniem lub zdetonowaniem urządzenia niszczącego, posiadanie materiałów do budowy bomby i uprawę marihuany w swoim pokoju - powiedział szef policji w Tampie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: Policja udaremniła masakrę w szkole
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.