USA potwierdziły dwa starty rakiet północnokoreańskich

USA potwierdziły dwa starty rakiet północnokoreańskich
(fot. PAP / EPA / SOUTH KOREAN DEFENSE MINISTRY / HANDOUT)
PAP / ml

Dowództwo Strategiczne USA (STRATCOM) poinformowało w czwartek, że od środy wieczorem w Korei Północnej przeprowadzono dwa próbne starty rakiet balistycznych, ale żadna z nich nie stanowiła zagrożenia dla Ameryki Północnej.

Jak oświadczył rzecznik STRATCOM, podpułkownik Martin O'Donnell, "wykryto i śledzono to, co uważamy za próby wystrzelenia północnokoreańskich rakiet o godzinie 16.43 naszego czasu (23.43 czasu polskiego) w środę i 5.24 rano naszego czasu (12.24 czasu polskiego) w czwartek". Siedzibą STRATCOM jest baza lotnicza Offutt w stanie Nebraska.
- Dowództwo Obrony Aerokosmicznej Ameryki Północnej (NORAD) ustaliło, że rakiety wystrzelone z Korei Północnej nie stanowiły zagrożenia dla Ameryki Północnej - głosi wydany przez O'Donnella komunikat.
Wcześniej ministerstwo obrony Korei Południowej poinformowało, że w czwartek Korea Północna wystrzeliła coś co wyglądało na pocisk balistyczny, ale rozbił się on w niewiele sekund po starcie.
Korea Północna dokonała w sobotę próby rakiety balistycznej wystrzelonej z okrętu podwodnego. Wprowadzane od 2006 roku sankcje ONZ zakazują jej testów nuklearnych i prac nad pociskami balistycznymi, ale zajmuje się ona nadal miniaturyzowaniem głowic jądrowych oraz konstruowaniem rakiety międzykontynentalnej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA potwierdziły dwa starty rakiet północnokoreańskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.