USA/ Sam Altman wraca na stanowisko dyrektora generalnego OpenAI i prezentuje nowy zarząd

USA/ Sam Altman wraca na stanowisko dyrektora generalnego OpenAI i prezentuje nowy zarząd
Sam Altman - fot. PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO

Sam Altman wraca na stanowisko dyrektora generalnego OpenAI zaledwie kilka dni po odwołaniu i prezentuje nowy zarząd – powiadomiła w środę agencja Reutera. Altman zaprezentował nowy zarząd, którego członkami zostali Bret Taylor, Larry Summers i Adam D'Angelo, który był członkiem pierwotnego zarządu, odpowiedzialnego za odwołanie Altmana.

„Nie mogę się doczekać powrotu do OpanAI” – stwierdził Altman w poście na platformie X. „Nadal istnieją poważne pytania dotyczące tego, dlaczego Altman został zwolniony i dlaczego Microsoft pozostawał w nieświadomości co do tej decyzji” – powiedziała Danni Hewson, specjalistka ds. analiz finansowych w AJ Bell.

Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, z zadowoleniem przyjął zmiany w OpenAI. „Wierzymy, że jest to pierwszy istotny krok na drodze do bardziej stabilnego, świadomego i skutecznego zarządzania” – powiedział.

OpenAI – firma, która stworzyła ChatGPT wykorzystujący sztuczną inteligencję (AI) i uznawana była za lidera w rozwoju AI – niespodziewanie poinformowała w piątek o odwołaniu Altmana. Decyzja była całkowitym zaskoczeniem i wywołała zamieszanie w branży nowych technologii, jako że Altman uważany jest za jedną z czołowych postaci branży AI.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Nicola Gori

Książka ze świadectwem księdza prałata Gianfranca Pomy i komentarzem matki Anny Marii Canopi OSB

Eucharystia i komputer, adoracja i szkolne podręczniki, różaniec i Facebook każą mi wyobrazić sobie jako patrona Internetu i jego użytkowników właśnie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA/ Sam Altman wraca na stanowisko dyrektora generalnego OpenAI i prezentuje nowy zarząd
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.