USA: Trump ostrzega Republikanów na Twitterze

USA: Trump ostrzega Republikanów na Twitterze
(fot. shutterstock.com)
PAP / ml

Prezydent elekt Donald Trump ostrzegł w środę na Twitterze republikańskich kongresmenów, by byli ostrożni w działaniach zmierzających do odwołania reformy ubezpieczeń zdrowotnych zwanej Obamacare i przeprowadzać to tak, aby pogrążyć Demokratów.

Trump napisał też na Twitterze, żeby Republikanie "uważali na to, by Demokraci byli powiązani z klęską nieudanej (reformy) Obamacare" i aby pogrążyć "clownów Schumera", czyli demokratycznych senatorów. Senator Chuck Schumer to lider Demokratów w Senacie USA.
Trump obiecał podczas kampanii wyborczej, że odwoła Obamacare, ale w swym pierwszym wywiadzie prasowym po wyborach prezydent powiedział w rozmowie z "Wall Street Journal", że nie chce odwołania całej ustawy o reformie i rozważy na przykład pozostawienie w Obamacare zapisu, który zabrania firmom ubezpieczeniowym wystawiania polis osobom już chorym.
Odwołać w całości Ustawę o Dostępnej Ochronie Zdrowia (ang. skrót: ACA), która reguluje zasady reformy, może tylko Kongres, gdzie Republikanie mają większość w obu izbach, ale w Senacie niewystarczającą do przerwania blokady głosowań przez przeciąganie debaty (tzw. filibuster), do czego potrzeba minimum 60 głosów (na 100). Przewiduje się, że Demokraci będą blokować próby odwołania Obamacare.
Odwołanie reformy odebrałoby polisy ok. 20 milionom ludzi, powiększając armię nieubezpieczonych do ok. 50 mln.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA: Trump ostrzega Republikanów na Twitterze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.