USA uważnie śledzą doniesienia o katastrofie helikoptera prezydenta Iranu

USA uważnie śledzą doniesienia o katastrofie helikoptera prezydenta Iranu
fot. PAP/EPA/ALI HAMED / IRNA NEWS AGENCY HANDOUT
PAP

Departament Stanu USA uważnie obserwuje doniesienia o katastrofie helikoptera przewożącego prezydenta Iranu Ebrahima Raisiego i jego ministra spraw zagranicznych - poinformował w niedzielę rzecznik departamentu.

Oświadczenie wydano po tym, jak irański urzędnik powiedział agencji Reutera, że helikopter przewożący Raisiego i jego ministra spraw zagranicznych rozbił się dziś rano, gdy przelatywał przez teren górski w gęstej mgle. Ratownicy udali się na miejsce zdarzenia, ale poszukiwania utrudnia zła pogoda.

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew, który dzień wcześniej spotkał się z prezydentem Iranu podczas uroczystego otwarcia tamy na granicy Iranu i Azerbejdżanu, powiedział: „Kierujemy nasze modlitwy do wszechmogącego Boga w intencji prezydenta Ebrahima Raisiego i towarzyszącej mu delegacji”.

Alijew dodał, że Azerbejdżan jest gotowy zapewnić Iranowi wszelkie niezbędne wsparcie.

DEON.PL POLECA

Rząd Iraku poinformował, że polecił swojemu ministerstwu spraw wewnętrznych, Czerwonemu Półksiężycowi i innym właściwym organom udzielić pomocy Iranowi w poszukiwaniach helikoptera irańskiego prezydenta.

Pomoc w poszukiwaniach helikoptera zaoferowała Iranowi Armenia, poinformowało jej ministerstwo spraw zagranicznych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA uważnie śledzą doniesienia o katastrofie helikoptera prezydenta Iranu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.