Uzgodniono korytarze humanitarne z Mariupola, Enerhodaru i Melitopola

Uzgodniono korytarze humanitarne z Mariupola, Enerhodaru i Melitopola
Aleksander i Katia, którym udało się uciec z Mariupola, wraz z rodziną. Fot. NUNO VEIGA / LUSA / EPA / PAP
PAP/mł

Rosja potwierdziła gotowość otwarcia korytarzy humanitarnych z Mariupola, Enerhodaru i Melitopola - poinformowała w czwartek wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk w Telegramie.

 

"Otrzymaliśmy dzisiaj wiadomość od Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża o potwierdzeniu przez Rosję gotowości otwarcia korytarza humanitarnego z Mariupola przez Berdiańsk" - napisała Wereszczuk. 

Wicepremier przekazała, że do oblężonego miasta portowego Mariupol zostaje wysłanych 45 autobusów, którymi ma zostać wywieziona ludność cywilna, która do tej pory tam pozostała. Zostały też uzgodnione korytarze humanitarne służące do dostarczenia pomocy oraz ewakuacji ludności z Melitopola, jak i możliwość wydostania się z miasta Enerhodar znajdującego się w pobliżu Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, i przyjadu do Zaporoża prywatnymi samochodami.

W drodze z Enerhodaru kierowcy będą mieli możliwość dołączenia do kolumny humanitarnej z Mariupola i Melitopola - napisała Wereszczuk.

DEON.PL POLECA

Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa stwierdziła w poniedziałek, że sytuację w Mariupolu można określić jako ludobójstwo - mieszkańcy nie mają wody i jedzenia i nie mogą wyjechać z miasta. 

 PAP / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Uzgodniono korytarze humanitarne z Mariupola, Enerhodaru i Melitopola
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.