Wielka Brytania: fala krytyki po wywiadzie Harry'ego i Meghan

Wielka Brytania: fala krytyki po wywiadzie Harry'ego i Meghan
Fot. PAP/EPA/NEIL MUNNS
PAP/kb

Brytyjczycy źle przyjęli głośny wywiad książę Harrego i księżnej Meghan - tak wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu ośrodka YouGov.

Wyemitowany w niedzielę w amerykańskiej stacji CBS wywiad za niestosowny uznało 47 proc. ankietowanych, przeciwnego zdania było tylko 21 proc., pozostali nie mieli zdania w tej sprawie.

DEON.PL POLECANa pytanie o współczucie dla Harry'ego i Meghan na podstawie tego, co czytali lub słyszeli o wywiadzie, 56 proc. badanych odpowiedziało, że nie odczuwa go wcale lub w niewielkim stopniu, 17 proc. - trochę, a 12 proc. ma dla nich dużo współczucia.

Coraz bardziej krytyczne nastawienie do książęcej pary potwierdza też inny opublikowany w poniedziałek sondaż, który przeprowadzony został jeszcze przed wyemitowaniem wywiadu. Według badania Ipsos MORI najpopularniejszym członkiem rodziny królewskiej jest królowa Elżbieta II, na którą jako na jedną z ulubionych osób wskazało 40 proc. badanych, co jest wzrostem o 8 punktów proc. w stosunku do 2018 r. Na drugim miejscu jest książę William - 32 proc., a na trzecim jego żona księżna Kate - 29 proc.

Książę Harry jest dopiero na czwartym miejscu, na którego wskazało 24 proc. badanych, ale to aż o 18 punktów proc. mniej niż w 2018 r., kiedy był liderem rankingu, natomiast jego żona znalazła się na miejscu siódmym (13 proc.), wyprzedzona jeszcze przez córkę królowej księżniczkę Annę i męża królowej, księcia Filipa.

Przypomnijmy w wywiadzie, jakiego Harry i Meghan wyemitowanym w stacji CBS, zarzucili pozostałym członkom rodziny królewskiej obojętność, rasizm i powielanie kłamstw. Według Meghan rozmawiali oni m.in  na temat tego, "jak ciemna może być skóra" jej syna, a ona sama miała myśli samobójcze. 

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Wielka Brytania: fala krytyki po wywiadzie Harry'ego i Meghan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.