W Brześciu użyto wobec protestujących armatek wodnych

W Brześciu użyto wobec protestujących armatek wodnych
(fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO)
PAP / df

Armatek wodnych użyli przeciwko protestującym w Brześciu funkcjonariusze organów ochrony prawa – poinformowały w niedzielę niezależne media. Doszło do zatrzymań m.in. w Grodnie i Mohylewie.

„Nasza Nowa” zamieściła na kanale Telegramu nagranie przedstawiające armatkę wodną kierującą strumień wody na zgromadzonych.

Naoczni świadkowie poinformowali agencję Interfax-Zapad, że milicja kilkakrotnie uprzedziła protestujących, że władze nie zezwoliły na demonstrację, po czym użyła armatek wodnych w celu rozpędzenia tłumu.

Tymczasem, jak informuje portal Tut.by, w Grodnie zgromadzenie demonstrantów już się rozeszło, a mieszkańcy mówią o zatrzymaniu kilkudziesięciu osób.

DEON.PL POLECA


W Mohylewie zatrzymano zaś reportera telewizji 6.tv.by. To już drugi dziennikarz, o którego zatrzymaniu poinformowano w niedzielę. Wcześniej organizacja obrony praw człowieka „Wiasna” powiadomiła o zatrzymaniu dziennikarza Biełsatu.

Naoczni świadkowie powiadomili też Interfax, że w mińskiej dzielnicy rządowej Drazdy strzelano w powietrze ze strony kordonu funkcjonariuszy. Informacje tę zdementowała jednak Radiu Swaboda rzeczniczka MSW Wolha Czemadanawa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Brześciu użyto wobec protestujących armatek wodnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.