W Hiszpanii i Portugalii podwoiła się dobowa liczba zgonów na Covid-19

W Hiszpanii i Portugalii podwoiła się dobowa liczba zgonów na Covid-19
(fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK)
PAP / jb

W Hiszpanii i Portugalii w ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła - odpowiednio - o 9 i 8 dobowa liczba zgonów w efekcie zachorowania na Covid-19. W poniedziałek dobowy bilans zgonów wynosił tam - odpowiednio - 3 i 4 nowe przypadki.

 

Podany we wtorek przez ministerstwo zdrowia Hiszpanii bilans zmarłych zawiera największy dobowy wzrost liczby ofiar zakażenia SARS-CoV-2 od ponad miesiąca. Z szacunków resortu wynika, że od poniedziałku zanotowano wzrost ofiar śmiertelnych o 9 przypadków, a łączna liczba zgonów na Covid-19 osiągnęła 28 355.

Resort zdrowia wyjaśnił, że wśród wspólnot autonomicznych Hiszpanii o największej liczbie zmarłych po zakażeniu koronawirusem przewodzą Madryt, Katalonia oraz Kastylia-La Mancha.

Do wtorkowego popołudnia służby medyczne Hiszpanii zanotowały łącznie 249 271 przypadków infekcji SARS-CoV-2. Podczas ostatniej doby liczba zakażonych osób wzrosła o 301.

Od poniedziałku wyraźnie wzrosła też dobowa liczba zgonów w Portugalii. O ile pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem było ich 4, to w ciągu kolejnej doby już osiem. Dotychczas w całym kraju zmarło po infekcji koronawirusem 1576 osób.

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba zachorowań na Covid-19 wzrosła w Portugalii o 229. Łączna liczba osób, które zostały zainfekowane koronawirusem sięga już 42 141.

Na kilka godzin przed przywróceniem w 19 gminach aglomeracji Lizbony restrykcji, region ten przewodzi wśród obszarów o największej liczbie nowych przypadków infekcji w Portugalii. Podczas ostatniej doby - ponad 80 proc. zakażeń w kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Hiszpanii i Portugalii podwoiła się dobowa liczba zgonów na Covid-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.