W Hiszpanii w ciągu doby blisko 20 tys. zakażeń, w Portugalii – prawie 3 tys.

W Hiszpanii w ciągu doby blisko 20 tys. zakażeń, w Portugalii – prawie 3 tys.
(fot. depositphotos.com)
1 miesiąc temu
PAP / ml

Podczas ostatniej doby liczba zakażeń koronawirusem w Hiszpanii wzrosła o blisko 20 tys. - podało w piątek ministerstwo zdrowia. W Portugalii potwierdzono blisko 3 tys. infekcji, a parlament wprowadził obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Hiszpański resort zdrowia szacuje, że pomiędzy czwartkiem a piątkiem w całym kraju zakaziło się 19 851 osób. W sumie potwierdzono już 1,04 mln przypadków koronawirusa.

Ministerstwo szacuje, że największe wzrosty liczby zakażeń zanotowano w Katalonii, Madrycie, Kraju Basków, w Aragonii, a także na terenie Nawarry.

Z powodu znaczących wzrostów liczby chorych i hospitalizowanych władze wspólnot autonomicznych Asturii, Estremadury oraz Kraju Basków wezwały w piątek po południu rząd Hiszpanii do ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego.

Według danych ministerstwa zarejestrowano 231 nowych zgonów na Covid-19. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wynosi 34 752.

W Portugalii od czwartku również zanotowano wysoką dynamikę zgonów. O ile pomiędzy środą a czwartkiem było ich 16, to już podczas kolejnej doby zanotowano ich 31. To najwyższa dzienna liczba zmarłych wskutek Covid-19 od 24 kwietnia. W sumie zanotowano tam już 2276 ofiar śmiertelnych tej choroby.

Z danych portugalskich służb medycznych wynika, że od czwartku liczba przypadków infekcji zwiększyła się o 2899 do 112 440.

W piątek portugalski parlament zatwierdził obowiązek korzystania z masek ochronnych w przestrzeni publicznej. Nowe przepisy mają obowiązywać przez okres 70 dni.

Zgodnie z ustawą od obowiązku noszenia masek zwolnione będą osoby przebywające w wąskim gronie rodziny, a także osoby mające problemy z oddychaniem. Obywatelom lekceważącym przepisy grozić będą mandaty w wysokości od 100 do 500 euro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemysław Wilczyński
26,94 zł
44,90 zł

Pierwsza biografia księdza Jana Kaczkowskiego

Co sprawiło, że wikary z niewielkiej miejscowości na Kaszubach stał się najbardziej rozpoznawalnym duchownym w kraju?

Kochała go cała Polska. Chętnie opowiadał o swoim życiu, walce z rakiem i założonym...

Skomentuj artykuł

W Hiszpanii w ciągu doby blisko 20 tys. zakażeń, w Portugalii – prawie 3 tys.
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

W Hiszpanii w ciągu doby blisko 20 tys. zakażeń, w Portugalii – prawie 3 tys.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.