W Hiszpanii wskutek Covid-19 zmarło 21 osób, w Portugalii – siedem

W Hiszpanii wskutek Covid-19 zmarło 21 osób, w Portugalii – siedem
(fot. PAP/EPA/SANJAY BAID)
2 tygodnie temu
PAP / df

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii z powodu Covid-19 zmarło 21 osób, wynika z danych służb medycznych wspólnot autonomicznych tego kraju opublikowanych w niedzielę. W tym samym czasie w Portugalii potwierdzono siedem nowych ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2.

W niedzielę ministerstwo zdrowia Hiszpanii po raz kolejny nie opublikowało dobowego raportu dotyczącego rozwoju epidemii Covid-19. Według ostatnich statystyk resortu, z piątkowego wieczora, państwowe służby sanitarne potwierdziły łącznie 29 747 zgonów oraz 566 326 infekcji.

Tymczasem z zaprezentowanych w niedzielę danych regionalnych służb medycznych wynika, że najwięcej zgonów podczas ostatnich 24 godzin wystąpiło w Kastylii i Leonie, a także w Katalonii – po siedem w każdym z nich.

W obu tych regionach między sobotą a niedzielą zanotowano również największą liczbę nowych zakażeń. W Katalonii było ich 852, a w Kastylii i Leonie – 632.

Z kolei w Portugalii liczba zgonów spowodowanych koronawirusem wzrosła podczas ostatniej doby o siedem do poziomu 1867, a zakażonych o 673 do 18 047.

Najwięcej zakażeń zostało potwierdzonych podczas minionej doby na terenie aglomeracji Lizbony oraz w północnych dystryktach kraju.

Przez zapowiedzianym na wtorek wprowadzeniem nowych restrykcji w Portugalii szef medycznego stowarzyszenia ANMSP Ricardo Mexia wyraził opinię, że nawet w sytuacji nasilenia się przypadków infekcji władze sanitarno-epidemiologiczne nie zdecydują się na ogłoszenie przymusowej izolacji społeczeństwa. Dodał, że obostrzenia takie są obecnie zbędne.

Na podstawie obowiązujących od 15 września przepisów o stanie kontyngencji w Portugalii zostaną ograniczone m.in. godziny funkcjonowania placówek handlowych, a w spotkaniach w przestrzeni publicznej będzie mogło brać udział maksymalnie 10 osób

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Hiszpanii wskutek Covid-19 zmarło 21 osób, w Portugalii – siedem
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

W Hiszpanii wskutek Covid-19 zmarło 21 osób, w Portugalii – siedem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.