W Wielkopolsce zrobiło się biało; na drogi i ulice wyjechał sprzęt odśnieżający

W Wielkopolsce zrobiło się biało; na drogi i ulice wyjechał sprzęt odśnieżający
fot. PAP/Paweł Supernak
PAP

W niedzielę w Wielkopolsce zrobiło się biało, a na drogach - ślisko. Śnieg spadł m.in. w Poznaniu i Gnieźnie, a także na północy regionu, gdzie obowiązuje ostrzeżenie IMGW. Na poznańskie ulice - po raz pierwszy w tym sezonie - wyjechał sprzęt odśnieżający.

W stolicy Wielkopolski śnieg padał do około południa w niedzielę. Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, „po raz pierwszy tej zimy na poznańskie ulice wyjechał sprzęt odśnieżający”.

Dodano, że obecnie sprzęt odśnieżający pracuje na ulicach układu strategicznego, czyli na jezdniach ram komunikacyjnych, głównych trasach wlotowych do miasta, dojazdach do najważniejszych instytucji miasta i największych szpitali.

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu przypomniał, że zgłoszenia dotyczące zimowego utrzymania ulic przyjmowane są od poniedziałku do piątku od 7.30 do 20.00 pod numerem telefonu: 61 646 33 44, a także od poniedziałku do piątku w godzinach 20.00 - 7.30, oraz w dni wolne od pracy pod numerem telefonu: 690 666 424. Zgłoszenia przyjmowane są także w formie mailowej pod adresem: zdmzima@zdm.poznan.pl.

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA powiedział PAP w niedzielę, że na drogi w regionie wyjechało 31 pługopiaskarek. Zaznaczył, że „sytuacja jest dynamiczna, pługopiaskarki działają”.

Dodał, że lokalnie mogą występować utrudnienia. Obecnie – jak wskazał - najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Piły i na północy regionu, gdzie obowiązuje ostrzeżenie IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał dwa ostrzeżenie dla powiatu złotowskiego. W niedzielę prognozowane są tam intensywne opady śniegu, zaś po południu opady marznące.

Pierwsze ostrzeżenie obowiązuje w niedzielę - od godz. 9.00 do godz. 15.00. Instytut podał, że na terenie powiatu złotowskiego prognozowane są w tym czasie opady śniegu powodujące gdzieniegdzie przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm.

Kolejne ostrzeżenie – pierwszego stopnia o opadach marznących - obowiązuje w niedzielę od godz. 15.00 do godz. 19.00. Na terenie powiatu złotowskiego prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź; drogi mogą być śliskie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk określono na 70 proc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Wielkopolsce zrobiło się biało; na drogi i ulice wyjechał sprzęt odśnieżający
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.