Wczoraj ochrzczono syna Kate i Williama. Woda święcona pochodziła ze szczególnego miejsca

Wczoraj ochrzczono syna Kate i Williama. Woda święcona pochodziła ze szczególnego miejsca
(fot. PAP/EPA/STR)
polsatnews.pl / PAP / youtube.com / jp

Najmłodszy członek rodziny królewskiej zgodnie z tradycją, tak jak jego starsze rodzeństwo, został ochrzczony tą wodą.

Najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate został ochrzczony wczoraj na prywatnej uroczystości w pałacu St. James's. Sakramentu udzielił abp Canterbury Justin Welby, duchowy zwierzchnik Kościoła Anglii i głowa Wspólnoty Anglikańskiej.

>> Joanna Krupa odnowiła przyrzeczenia chrzcielne w Jordanie

Książę przyjął chrzest w Kaplicy Królewskiej londyńskiego pałacu wodą święconą pochodzącą z Jordanu. W uroczystości wzięła udział część rodziny królewskiej i przyjaciele rodziców. Nie uczestniczyli w niej królowa Elżbieta II i książę Edynburga Filip ze względu na zbyt wiele wydarzeń wysokiej rangi, w których uczestniczą w najbliższych dniach.

Do chrztu dziecko ubrane było w suknię chrzcielną, tzw. honitońską od typu koronki z Honiton. Suknia należy do brytyjskiej rodziny królewskiej od 1841 roku, kiedy do chrztu miała ją na sobie księżniczka Wiktoria, najstarsza córka królowej Wiktorii.

>> Para książęca już zaślubiona! Co katolicy powinni wiedzieć o ślubie księcia Harrego i Meghan Markle?

Potem ubierano w nią do chrztu kolejne dzieci, w tym królową Elżbietę II, aż do 2004 roku, kiedy oryginał zastąpiła jego wierna kopia. W niej właśnie chrzest przyjmował książę Louis, a przed nim m.in. jego rodzeństwo. 

Wczoraj ochrzczono syna Kate i Williama. Woda święcona pochodziła ze szczególnego miejsca - zdjęcie w treści artykułu

(fot. PAP/EPA/STR)

Urodzony 24 kwietnia Louis jest piąty w linii sukcesji do tronu: po dziadku - księciu Walii Karolu, ojcu - księciu Williamie i po rodzeństwie, księciu George'u i księżniczce Charlotcie.

Wczoraj ochrzczono syna Kate i Williama. Woda święcona pochodziła ze szczególnego miejsca - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. PAP/EPA/STR)

Książę, zgodnie ze zwyczajem w rodzinach monarszych, ma więcej rodziców chrzestnych niż zwykłe dzieci. Zostali nimi przyjaciele Williama i jego brata Harry'ego - Nicholas van Cutsem i Guy Pelly, kolega szkolny Williama - Harry Aubrey-Fletcher, oraz żona przyjaciela i kolegi z Eton księcia - Laura Meade, oraz koleżanka szkolna księżej Kate - Hannah Carter i kuzynka księżnej - Lucy Middleton.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Wczoraj ochrzczono syna Kate i Williama. Woda święcona pochodziła ze szczególnego miejsca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.