We Włoszech aresztowano 14 neofaszystów

We Włoszech aresztowano 14 neofaszystów
(fot. PAP/EPA/CARABINIERI / HANDOUT)
5 lat temu
PAP / ptsj

We Włoszech aresztowano w poniedziałek podczas wielkiej operacji policyjnej 14 neofaszystów. Śledczy podali, że zatrzymani planowali zamachy na przedstawicieli władz kraju, funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa i sędziów oraz na urzędy państwowe, w tym podatkowe.

Wszystkim postawiono zarzuty przynależności do grupy terrorystycznej o neofaszystowskim podłożu - poinformowała prokuratura. Aresztowanemu przywódcy grupy, 48-letniemu mieszkańcowi okolic miasta Pescara w Abruzji, zarzucono wykorzystywanie m.in. internetowych portali społecznościowych do rozpowszechniania “wywrotowej propagandy" oraz podżegania do rasizmu.

Neofaszyści, jak wynika z ustaleń prokuratury, organizowali spotkania w różnych miastach, w trakcie których wraz z przedstawicielami politycznych ugrupowań skrajnej prawicy dyskutowali o możliwości zjednoczenia sił, by doprowadzić do destabilizacji kraju. W jednej z podsłuchanych na wniosek śledczych rozmów członkowie grupy mówią o zakupie w Słowenii karabinów Kałasznikowa.

“Wkroczyliśmy do akcji zanim organizacja przystąpiła do działania, a oni plany już mieli" - powiedział na konferencji prasowej w L’Aquili prokurator Fausto Cardella przedstawiając wyniki operacji pod kryptonimem “Czarny orzeł". W jej rezultacie karabinierzy dokonali aresztowań i 50 rewizji w Abruzji, Lombardii, Piemoncie, stołecznym regionie Lacjum i w Kampanii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

We Włoszech aresztowano 14 neofaszystów
Komentarze (2)
jazmig jazmig
jazmig jazmig
23 grudnia 2014, 07:26
Kiedy władze Ukrainy aresztują banderowskich neonazistów?
J
janko
23 grudnia 2014, 03:46
A kiedy aresztowania neokomunistów?

Skomentuj artykuł

We Włoszech aresztowano 14 neofaszystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.