Wiceszef MSZ Rosji: Asad ustąpi, jeśli...

Wiceszef MSZ Rosji: Asad ustąpi, jeśli...
(fot. EPA/SNN)
PAP / drr

Prezydent Syrii Baszar el-Asad powiedział przedstawicielowi Rosji, że jest gotów do ustąpienia ze stanowiska, jeżeli Syryjczycy wybiorą innego przywódcę. Poinformował o tym w poniedziałek rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Michaił Bogdanow.

Bogdanow powiedział francuskiemu dziennikowi "Le Figaro", że "reżim jest nadal zwarty" i cieszy się poparciem poważnej części społeczeństwa, obawiającego się nowych sił, które mogą zastąpić obecne władze.

- Sam Asad nam to powiedział - podkreślił rosyjski dyplomata, zastrzegając, że nie wie, na ile syryjski przywódca był szczery. - Powiedział nam jasno, że jeśli ludzie go nie chcą i jeśli wyznaczą w wyborach innego przywódcę, to on odejdzie - mówił Bogdanow, cytowany przez Reutersa.

Wiceszef resortu spraw zagranicznych brał udział w spotkaniu przedstawicieli syryjskiej opozycji w Paryżu.

DEON.PL POLECA

W Syrii od marca zeszłego roku trwa powstanie przeciwko Asadowi. Początkowe pokojowe demonstracje, inspirowane arabską wiosną, przerodziły się w opór zbrojny, krwawo tłumiony przez siły rządowe.

Według najnowszych danych opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w konflikcie zginęło już ponad 26 tys. osób, w tym ponad 18,5 tys. cywilów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wiceszef MSZ Rosji: Asad ustąpi, jeśli...
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.