Wietnam: 23 osoby skazano za terroryzm i "działalność wywrotową"

Wietnam: 23 osoby skazano za terroryzm i "działalność wywrotową"
(fot. PAP/EPA/STR)
PAP / ml

Wietnamskie sądy skazały 23 osoby za terroryzm i "działalność wywrotową", w tym sprawców ataku bombowego na międzynarodowym lotnisku w mieście Ho Chi Minh w kwietniu 2017 roku - poinformowały w czwartek państwowe media.

Sąd w Ho Chi Minh po dwudniowym procesie skazał w środę 14 osób oskarżonych o terroryzm. Według gazety "Thanh Nien", Dang Hoang Thien, który miał skonstruować dwie bomby zapalające, ma spędzić w więzieniu 16 lat. Trzynaście pozostałych osób otrzymało wyroki od pięciu do 14 lat pozbawienia wolności. W wyniku wybuchu bomby na lotnisku nikt nie zginął, ale wybuchła panika.

Kolejni sprawcy stanęli przed sądem w południowo-wschodniej prowincji Binh Dinh. Po jednodniowym procesie sąd skazal w środę dziewięć osób na okres od trzech do 14 lat pozbawienia wolności za "działalność wywrotową" oraz szerzenie propagandy przeciwko komunistycznemu państwu. Oskarżeni zostali uznani za winnych drukowania i rozdawania ulotek w lutym 2017 roku, które miały zniesławiać rządzących oraz nakłaniać ludzi do obalenia władz.

Wietnam w ciągu ostatnich 30 lat stał się jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w regionie dzięki reformom gospodarczym na szeroką skalę, licznym inwestycjom zagranicznym i rozwijającemu się handlowi. Mimo to komunistyczne władze nie tolerują ruchów, które mogłyby zagrozić jednopartyjnemu systemowi.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wietnam: 23 osoby skazano za terroryzm i "działalność wywrotową"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.