Włochy - Argentyna bez Messiego i Balotellego

Włochy - Argentyna bez Messiego i Balotellego
(fot. EPA/CLAUDIO PER)
PAP / slo

Z powodu kontuzji lewej nogi argentyński piłkarz Lionel Messi nie zagra w towarzyskim meczu reprezentacji z Włochami - poinformował Guillermo Tofoni, odpowiedzialny za organizację spotkania, które odbędzie się w środę o godz. 20.45 w Rzymie.

26-letni Messi doznał urazu mięśnia czworogłowego podczas azjatyckiego tournee Barcelony i nie wystąpił w ostatnim sparingu - wygranym 3:1 w Kuala Lumpur z reprezentacją ligi malezyjskiej.

DEON.PL POLECA
Już wcześniej katalońska prasa informowała, że czterokrotny zdobywca Złotej Piłki poleciał do Rzymu na spotkanie z Włochami, ale raczej nie weźmie w nim udziału. Ten mecz jest dedykowany pochodzącemu z Buenos Aires papieżowi Franciszkowi, z którym obie reprezentacje spotkały się we wtorek podczas popołudniowej audiencji.

W ekipie gospodarzy zabraknie z kolei Mario Balotellego. Napastnik AC Milan z powodu urazu już w poniedziałek musiał przerwać trening.

Po raz ostatni obie drużyny rywalizowały ze sobą w 2001 roku. Argentyna wygrała we włoskiej stolicy 2:1. Jedna z najsłynniejszych konfrontacji miała miejsce podczas mundialu w Italii w 1990 roku. W półfinale piłkarze z Ameryki Południowej zwyciężyli po rzutach karnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włochy - Argentyna bez Messiego i Balotellego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.