Włochy/ Rząd: Boże Narodzenie tylko w gronie najbliższej rodziny

Włochy/ Rząd: Boże Narodzenie tylko w gronie najbliższej rodziny
(fot. unsplash.com)
PAP / df

Boże Narodzenie tylko w gronie najbliższej rodziny i z krewnymi pierwszego stopnia - takie zalecenie wyda włoski rząd. Zapowiedziała to we wtorek wiceminister zdrowia Sandra Zampa.

W wywiadzie dla dziennika "La Stampa" wiceszefowa resortu zdrowia wyjaśniła, że rząd wyda rozporządzenie dotyczące sposobu świętowania Bożego Narodzenia.

"Należy powiedzieć, że nie mogą być to samotne święta, ale rodziny mogą spotykać się w ścisłym gronie z krewnymi pierwszego stopnia, z braćmi i siostrami" - zaznaczyła Zampa.

Dodała, że w grudniu pozostanie w mocy wiele z obecnie obowiązujących przepisów o walce z pandemią. Być może, zastrzegła, dojdzie do złagodzenia niektórych restrykcji dla części handlu i usług.

Obecnie w całych Włoszech obowiązuje godzina policyjna od 22.00 do 5.00. Kraj został podzielony na strefy w zależności od ryzyka zakażenia. W częściowo zamkniętej czerwonej jest między innymi Lombardia, Piemont i Kalabria.

Tzw. strefa pomarańczowa, o średnim stopniu ryzyka, w której są Sycylia i Apulia, ma zostać poszerzona o pięć następnych regionów: Abruzję, Basilicatę, Ligurię, Toskanię i Umbrię - wynika z nieoficjalnych zapowiedzi.

Jednocześnie rośnie presja służby zdrowia na rząd, by wprowadził całkowity narodowy lockdown od 15 listopada.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak
31,43 zł
44,90 zł

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Włochy/ Rząd: Boże Narodzenie tylko w gronie najbliższej rodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.