Włochy. Szef koncernu: mamy dobre wyniki testów szczepionki p. koronawirusowi

Włochy. Szef koncernu: mamy dobre wyniki testów szczepionki p. koronawirusowi
(fot. depositphotos.com)
PAP / pp

Włoska firma farmaceutyczna uzyskała zachęcający wynik testów szczepionki p. koronawirusowi, na razie - podczas badań na szczurach. Podanie szczepionki spowodowało powstanie przeciwciał, które blokowały wirusa - ogłosił w poniedziałek szef koncernu Luigi Aurisicchio.

Szef firmy TAKIS z miasta Pomezia podkreślił, że to pierwszy taki rezultat na świecie.

Dyrektor koncernu zaznaczył, że na działanie przeciwciał wskazują testy na szczurach, przeprowadzone w laboratorium wirusologii rzymskiego szpitala zakaźnego Spallanzani.

W rozmowie z agencją Ansa w poniedziałek Aurisicchio zaznaczył, że to najwyższy osiągnięty dotąd poziom zaawansowania badań nad szczepionką, w trakcie których udało się zneutralizować wirusa w komórkach ludzkich.

"Osiągnięte rezultaty są zachęcające i wykraczają poza oczekiwania; po jednym szczepieniu u szczurów powstały przeciwciała, które mogą blokować wirus Sars-CoV-2 w komórkach ludzkich" - wyjaśnił.

Szef firmy TAKIS stwierdził: "Dzięki kompetencjom szpitala Spallanzani jako pierwsi na świecie, o ile wiemy, pokazaliśmy neutralizację koronawirusa dzięki szczepionce. Oczekujemy, że to samo nastąpi u człowieka".

Aurisicchio zapowiedział, że testy szczepionki powinny ruszyć jesienią.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
20,96 zł
29,95 zł

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

Włochy. Szef koncernu: mamy dobre wyniki testów szczepionki p. koronawirusowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.