Włochy: zatrzymano anarchistów podejrzewanych o zranienie policjanta

Włochy: zatrzymano anarchistów podejrzewanych o zranienie policjanta
(fot. Stefano Guidi / shutterstock.com)
PAP / kk

Pięciu anarchistów zatrzymała w czwartek włoska policja podczas szeroko zakrojonej operacji w kilku miastach, w tym we Florencji i w Rzymie. Anarchiści są podejrzewani o podłożenie bomby, która 1 stycznia okaleczyła we Florencji policyjnego sapera.

W wyniku eksplozji 39-letni funkcjonariusz stracił dłoń i oko. Ładunek został podłożony przed księgarnią, w której sprzedawane są skrajnie prawicowe pozycje.

Anarchiści są podejrzewani o "próbę zabójstwa sapera" - wyjaśniła policja.

1 stycznia nad ranem patrol policji zauważył ładunek wybuchowy przed księgarnią mieszczącą się w historycznej części toskańskiej stolicy. Bomba eksplodowała, gdy saperzy zbliżali się do witryny księgarni.

DEON.PL POLECA

Według mediów właściciel księgarni, która była celem ataku anarchistów, sympatyzuje z ruchem Casa Pound. Organizacja ta powstała w Rzymie w 2003 roku po zajęciu jednego z budynków przez skrajnie prawicowe bojówki. Ruch liczy obecnie kilkuset członków, którzy regularnie protestują przeciwko UE i imigracji.

W czwartkowej operacji wzięło udział prawie 200 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Policja zatrzymała także trzech innych anarchistów, którzy najpewniej mieli związek z kwietniowym atakiem przy użyciu bomb zapalających na koszary na przedmieściach Florencji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włochy: zatrzymano anarchistów podejrzewanych o zranienie policjanta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.